Sukcesy naukowe 2014/2015

Za działalność dydaktyczno-wychowawczą w roku szkolnym 2013/2014 Szkoła uzyskała tytuły: „Szkoły Odkrywców Talentów” oraz „Szkoły Dialogu”.


Wiesław Stanek 3C otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na r. szk. 2014/2015


Gabriela Czerwonka 2B, Magdalena Kluska 2B, Marcin Paternoga 3E – udział w etapie okręgowym XLIV Olimpiady Biologicznej – opiekunowie mgr Krystyna Janczura, dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło


Pamela Aleksandrzak 3E – etap okręgowy 38. Olimpiady Języka Niemieckiego oraz Andrzej Margosiak 2F, Katarzyna Margosiak 2D, Dominika Bednarczyk 2C, Marcin Paternoga 3E – etap szkolny w/w- mgr Katarzyna Jarząbek, mgr Barbara Zapiórkowska


Maciej Kiełpiński 3F – etap okręgowy Olimpiady Historycznej – mgr Katarzyna Wyrobek


Hubert Derebas 2B, Aneta Łukaszczyk 2B, Agnieszka Szczerba 2B, Pola Zborowska 2B, Katarzyna Ligęza 2E, Klaudia Bednarczyk 2H, Jakub Złahoda 2H – finaliści Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej – mgr Bożena Szlembarska, mgr Justyna Pałka


Natalia Kidoń 2H, Jakub Złahoda 2H, Katarzyna Warmuz 3B – zakwalifikowani do II etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – mgr Krystyna Janczura, dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło


Anna Gal 1H, Magdalena Jaróg 1H, Mikolaj Głodziak 1A – zakwalifikowani do finału XI Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – mgr Katarzyna Jarząbek, mgr Barbara Zapiórkowska


Joanna Plewa 2G – udział w II etapie Olimpiady z geografii o „Diamentowy Indeks AGH” - mgr Mirosława Czyż


Andrzej Szaflarski - 2G, Marta Bartoszko, Tomasz Borowicz, Jakub Cholewa, Jan Gapski, Marcin Orszulak, Maria Pańszczyk, Izabela Polińska, Krzysztof Świder - 3A, Wiesław Stanek, Maciej Truczka, Jan Sikora, Kamil Sięka - 3C – udział w II etapie Olimpiady z matematyki o „Diamentowy Indeks AGH” - mgr Wiesław Dworski, mgr Joanna Trybuła


Marta Bartoszko, Tomasz Borowicz, Daniel Janos, Izabela Kowalczyk, Maria Pańszczyk, Izabela Polińska - 3A – udział w II etapie Olimpiady z matematyki o „Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” - mgr Wiesław Dworski


Andrzej Szaflarski 2G – 1m. w XXXIX wojewódzkim Konkursie Recytatorsko – Gawędziarskim im. A.Skupnia – Florka – mgr Grzegorz Klag


Katarzyna Ligęza kl.2E - 2m., Anna Stachura kl.2D - 3m., Sobiesław Górski kl.2A – 5m. - w VIII edycji międzyszkolnego Konkursu z Jęz. Angielskiego „How well do you know English”- op. mgr Agnieszka Paprocka-Maciaś


Paulina Batkiewicz kl.3F – finalistka XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Sara Skupień kl.3F – udział w etapie okręgowym – op. mgr Maria Ciężobka


Anna Gal kl.1H, Magdalena Jaróg kl.1H, Mikołaj Głodziak kl.1H – 3m. w finale XI Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – op. mgr Katarzyna Jarząbek , mgr Barbara Zapiórkowska


Wiesław Stanek kl.3C laureat I st. oraz Tomasz Borowicz kl.3A, Krzysztof Świder kl.3A i Andrzej Szaflarski kl.2G laureaci III st. Olimpiady z matematyki o „Diamentowy Indeks AGH”. Jakub Cholewa kl.3A, Jan Gapski kl.3A, Maria Pańszczyk kl.3A, Kamil Sięka kl. 3C- udział w III etapie Olimpiady z matematyki o „Diamentowy Indeks AGH” - op. mgr Wiesław Dworski, mgr Joanna Trybuła


Tomasz Borowicz kl.3A i Izabela Polińska kl.3A laureaci I st. oraz Daniel Janos kl.3A laureat II st. Olimpiady z matematyki o „Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”


Izabela Kowalczyk kl.3A, Izabela Polińska kl.3A, Krzysztof Świder kl.3A – udział w III etapie Olimpiady z matematyki o”Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”- op. mgr Wiesław Dworski


Joanna Plewa kl.2G, Jakub Złahoda kl.2H, Magdalena Rzepiszczak kl.2G – udział w etapie diecezjalnym XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej – op. ks.mgr Ryszard Kilanowicz, mgr Wojciech Grzybek


Iwona Madeja kl.1D – finalistka Olimpiady Mediewistycznej oraz etapie wojewódzkim brali udział Paweł Pietraszek kl.1D i Marek Radecki kl.1D – op. mgr Aneta Borkowska


Aleksandra Wojtarowicz kl.2H – udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Neurobiologicznej – Brain Bee 2015 – op. dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło


Natalia Kidoń kl.2H, Jakub Złahoda kl.2H, Katarzyna Warmuz kl.3B – etap okręgowy XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – op.dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło, mgr Krystyna Janczura


Paulina Suska kl.2F – laureatka Konkursu Wiedzy Etnologicznej – op. mgr Hanna Sięka


Klaudia Bednarczyk kl.2H laureatka oraz finaliści: Aneta Łukaszczyk kl.2B (wyróżnienie), Jakub Złahoda kl.2H, Pola Zborowska kl.2B, Katarzyna Ligęza kl. 2E, Agnieszka Szczerba kl.2B, Hubert Derebas kl.2B – Konkursu Wiedzy Chemicznej org. p/UJ Kraków – op. mgr Bożena Szlembarska, mgr Justyna Pałka


Joanna Plewa kl.2G, Maciej Fryźlewicz kl.2G i Andrzej Szaflarski kl.2G – 2.m-ce w etapie wojewódzkim XLIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym PTTK – op. mgr Mirosława Czyż

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl