Sukcesy naukowe 2015/2016

Klaudia Bednarczyk 3H otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na r. szk. 2015/2016


Sylwia Kuros 2A, Mikołaj Szostek 3F – finaliści Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz udział w etapie okręgowym ucz.: Halszka Fryźlewicz 2D, Daria Bednarska 3G, Ewa Gruszka 3D, Sylwia Łyszczarz 3D, Kamila Marusarz 3D – opiekunowie mgr Katarzyna Żmuda, mgr Hanna Sięka, mgr Grzegorz Klag


Alicja Bałajewicz 3H, Iga Bochnacka 3E - udział w etapie okręgowym XLV Olimpiady Biologicznej – opiekunowie mgr Krystyna Janczura, dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło


Paulina Cudzich 3H, Katarzyna Ligęza 3E - udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności – opiekunowie mgr Krystyna Janczura, dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło


Mariola Dziedzic 3B - udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Neurobiologicznej – opiekun mgr Krystyna Janczura


Dominika Bednarczyk 3C - udział w etapie okręgowym 39. Olimpiady Języka Niemieckiego – opiekun mgr Katarzyna Jarząbek


Paweł Pietraszek 2D, Marcelina Howaniec 2G, Weronika Półtorak 2A – laureaci XII Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – opiekunowie mgr Barbara Zapiórkowska, mgr Jadwiga Leja


Andrzej Szaflarski 3G - laurerat III stopnia Olimpiady z matematyki o Diamentowy Indeks AGH oraz udział w 2 etapie w/w olimpiady ucz.: Alicja Topolnicka 3A, Wojciech Trojnarski 3A, Jan Kabaciński 3A, Szymon Kopeć 3A, Pola Zborowska 3B, Natalia Kidoń 3H, Joanna Zagata 2G – opiekunowie mgr Wiesław Dworski, mgr Joanna Frączek, mgr Krystyna Podkanowicz


Andrzej Szaflarski 3G – laureat I stopnia Olimpiady z matematyki o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej – opiekun mgr Wiesław Dworski


Jakub Złahoda 3H – laureat II stopnia Olimpiady z chemii o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej – opiekun mgr Justyna Pałka


Klaudia Bednarczyk 3 H – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ – opiekun mgr Justyna Pałka


Agnieszka Szczerba 3B, Pola Zborowska 3B, Łukasz Cetera 3E oraz Magdalena Kowalczyk 2B, Michał Kostrz 2B, Mariusz Łaś 2E, Urszula Tokarczyk 2H – finaliści Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ – opiekunowie mgr Bożena Szlembarska, mgr Justyna Pałka


Joanna Plewa 3G, Aleksandra Nowak 3G, Maciej Fryźlewicz 3G, Krzysztof Kamiński 3G – udział w 2 etapie Olimpiady z geografii o Diamentowy Indeks AGH – opiekun mgr Mirosława Czyż


Iwona Madeja 2D – laureatka VII miejsca XLII Olimpiady Historycznej oraz laureatka II miejsca w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska Piastowska” – opiekun mgr Aneta Borkowska


Iwona Madeja 2D, Paweł Pietraszek 2D – udział w etapie okręgowym IX Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia” - mgr opiekun Aneta Borkowska


Julia Szymusiak 2H – V miejsce w finale III edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami Żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii” - opiekun mgr Łukasz Szajnowski


Maciej Bafia 3F – udział w etapie okręgowym LVII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie – opiekun mgr Łukasz Szajnowski


Dominika Młynarczyk 2A, Robert Tomaszkowicz 2G, Kacper Antolak 1D – laureaci IX międzyszkolnego konkursu „How well do you know English?” - opiekunowie mgr Ewa Komperda, mgr Paweł Rozmus


Agnieszka Galarowicz 2G – VII miejsce w etapie diecezjalnym XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – opiekunowie ks. Ryszard Kilanowicz, mgr Wojciech Grzybek


Joanna Plewa 3G, Mateusz Ostwald 3F - udział w etapie diecezjalnym XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – opiekunowie ks. Ryszard Kilanowicz, mgr Wojciech Grzybek


Małgorzata Kałafut, Aleksandra Jachymiak, Aleksandra Kozak, Adam Guzik, Bartłomiej Guzik, Paweł Rybczyński – 3 m. w ogólnej klasyfikacji szkół w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej 2015 – opiekun mgr Ewa Kolasa


Klaudia Bednarczyk 3H – 1 m. i tytuł „Mistrza Poprawnej Polszczyzny” w Bibliotecznym Konkursie Poprawnej Polszczyzny oraz Robert Tomaszkowicz 2G, Julia Jagiełowicz 3D – 2 m., Mikołaj Szostek 3F – 3 m. - opiekunowie mgr Hanna Sięka, mgr Maria Ciężobka, mgr Katarzyna Żmuda, mgr Grzegorz Klag, mgr Renata Kubaszek-Gelata, mgr Dorota Żmuda


Julia Szymusiak 2H, Urszula Tokarczyk 2H, Maciej Fryźlewicz 3G – udział i zwycięstwo w I i II Debacie Tischnerowskiej w Programie Tischnerowskie Dyskusje Młodych – opiekunowie mgr Wojciech Tischner, mgr Grzegorz Klag, mgr Łukasz Szajnowski


Paulina Suska 3F – laureatka Konkursu Wiedzy Etnologicznej UJ (uzyskała indeks) – opiekun mgr Hanna Sięka


Marcin Królczyk 2G - V miejsce, Mateusz Potaśnik 1C - VII miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Poażarniczej


Andrzej Szaflarski 3G, Mikołaj Głodziak 2A, Norbert Raducki 2G - finaliści etapu centralnego XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Rybniku, 1 m. w etapie wojewódzkim w Pyzówce - opiekun mgr Mirosława Czyż


Anna Brzeźny 1G - II miejsce, Marcin Lenart 1G - III miejsce w konkursie historycznym "Zapomniani bohaterowie, zapomniana historia Konfederacji Tatrzańskiej" - opiekun mgr Łukasz Szajnowski 

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl